EISEP Model upravljanja regulatorne skladnosti – na primeru EU Uredbe o umetni inteligenci
Obvladovanje nasprotij interesov in korupcije pri poslovanju – dileme in izzivi, praktična vprašanja in prakse, obravnava (vaših) vprašanj in primerov
Upravljanje internega kanala za prijavo kršitev in zaščita prijaviteljev – praksa na tem področju po uveljavitvi Zakona o zaščiti prijaviteljev
Kotizacija udeležbe na Simpoziju 2025: 355,00 € (+ddv)
Vodi strokovni program Simpozija
Andrijana je leta 2004 diplomirala iz prava na Univerzi v Ljubljani, nato je leta 2010 zaključila še podiplomski študij managementa na poslovni šoli Cotrugli (Executive MBA program). Tekom kariere je končala Bančno šolo pri Združenju bank Slovenije ter mednarodno zavarovalniško akademijo Skupine Triglav. Ima mednarodni certifikat ICA Advanced Certificate in Business Compliance. Tri leta je bila tudi članica mednarodnega odbora za izpit certifikata CCEP-I pri ameriški organizaciji SCCE (Society of Corporate Compliance and Ethics).
Njena zadnja zaposlitev v korporaciji je bila na mestu vodje za preventivo funkcije skladnosti v NLB d.d. (2014-2016), pred tem pa je od samega začetka vzpostavila in vodila funkcijo skladnosti, skupaj sedem let, v Zavarovalnici Triglav, d.d. (2007-2014). Od leta 2016 dalje kot svetovalka in trenerka na tem področju pomaga in svetuje podjetjem iz različnih dejavnosti.
Predstavlja obvladovanje tveganj nasprotij interesov in korupcije
Rok Praprotnik je direktor Centra za skladnost poslovanja in krepitev integritete pri NLB d.d., organizacijske enote s pristojnostjo izvajanja notranjih preiskav, splošne regulatorne skladnosti ter preventivno razvojnih nalog na področju korporativne etike in integritete. Pred prevzemom trenutnih nalog v banki je opravljal funkcijo namestnika predsednika Komisije za preprečevanje korupcije, kjer je bil pristojen za področje nadzora nad premoženjskim stanjem javnih funkcionarjev, nadzora nad področjem lobiranja ter strateško preventivne aktivnostmi komisije kot neodvisnega in samostojnega državnega organa. V preteklosti je delal kot novinar časopisov Delo in Dnevnik, kjer se je ukvarjal predvsem z novinarskimi preiskavami na področju obveščevalnih služb, vojske in institucij pravne države.
Predstavlja primer iz sporov ter sodno prakso
Jerica je poslovno pot pričela leta 2004 v NLB Leasing, kjer je opravljala delo interne pravnice. Nato se je pridružila Raiffeisen Leasing, članici avstrijske bančne skupine Raiffeisen. Leta 2012 je bila imenovana za skrbnico za skladnost poslovanja in pooblaščenko za preprečevanja pranja denarja. Ima strokovni magisterij iz prava in managementa nepremičnin ter opravljen pravniški državni izpit. Med letoma 2014 do 2016 je bila odvetniška kandidatka v odvetniški pisarni v Ljubljani, sedaj pa pot nadaljuje kot samostojna odvetnica. Je tudi soustanoviteljica in vodja generalnega sekretariata EISEP.
Predstavlja izkušnje in prakse s področja dela
Gregor Pirjevec je vodja Centra za zaščito prijaviteljev na Komisiji za preprečevanje korupcije, kjer je zaposlen od leta 2012. Ima več kot 20 let izkušenj na področju preiskovanja gospodarskega kriminala in korupcije. Na področju zaščite prijaviteljev aktivno sodeluje z Evropsko komisijo in drugimi mednarodnimi organizacijami ter je vodja slovenske delegacije v Delovni skupini OECD za boj proti podkupovanju tujih javnih uslužbencev v mednarodnem poslovanju (od 2018).
Izobraževanje, raziskovanje in razvoj na področju korporativne skladnosti in etike ter skrb za razvoj poklica pooblaščenca za skladnost poslovanja.